W pochmurne dni

THE QLD ART GALLERY

Stanley Place, South Bank, Queensland 4101

z Children Art Centre. W samym sercu Brisbane z łatwym dojazdem komunikacją miejską (Cultural Centre lub South Brisbane Station) czy samochodem (parking $15 za cały dzień). Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 10.00 – 17.00
sobota – niedziela 9.00 – 17.00

Więcej…

GALLERY OF MODERN ART

Stanley Place, South Bank, Queensland 4101

znajduje się w budynku QLD Art Gallery. W każdy wtorek odbywają się tu zajęcia dla dzieci w wieku 18 miesięcy – 4 lat Toddler Tuesday, gdzie maluchy mogą pobawić się sztuką, stworzyć swoje dzieła, uczyć sie kreatywności. Zajęcia odbywają się od 10.00 – 10.45 oraz od 11.00 – 11.45. Cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego trzeba koniecznie rezerwować miejsce.

Wiecej…

THE QLD STATE LIBRARY

Stanley Place, South Bank, Queensland 4101

Odbywa się tu mnóstwo ciekawych zajęć dla dzieci w różnym wieku. Dla maluchów do 8 roku życia, codziennie od 10.00 – 15.00 są organizowane gry, zabawy oraz słuchowiska w The Corner. Dla starszych artystów zajęcia odbywają się w The Edge, gdzie mogą uartystyczniać swoje dusze lub je dopiero odnajdywać. Po więcej programów i zajęć dla dzieci, sprawdź na stronie Biblioteki.

Wiecej…

THE QLD MUSEUM SOUTH BANK

Na rogu Grey i Melbourne Street, South Bank, Queensland 4101

Świeżo odremontowane, mieści sie w samym sercu Brisbane z łatwym dojazdem komunikacją miejską (Cultural Centre lub South Brisbane Station) czy samochodem (parking $15 za cały dzień). Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela 9.30 – 17.00
Wejście do muzeum jest bezpłatne, natomiast odpłatne są niektóre wystawy. Muzeum jest świetnym miejscem na spędzenie dnia z dziećmi. Mogą nie tylko zobaczyć wystawę dinozaurów czy mumie, ale także podotykać, poobcować z nauką i techniką w Sciencentre

Wiecej…

THE BRISBANE PLANETARIUM AND OBSERVATORY

Brisbane Botanic Gardens, Mt Coot-tha, Queensland

Odbywają się tu projekcje rozgwiezdzonego nieba oraz ciekawych zjawisk astronomicznych. Organizowane są tu programy i zajecia dla dzieci w różnym wieku. Godziny otwarcia:
wtorek – piątek 10.00 – 16.00
sobota 11.00 – 20.15 (drzwi wejsciowe sa zamykane o 19.45)
niedziela 11.00 – 16.00

Wiecej…

THE QLD MARITIME MUSEUM

Stanley Street, South Bank, Queensland 4101

Usytuowane w poludniowym koncu South Bank Parkland. Na zwiedzanie muzeum skladaja sie nie tylko morskie eksponaty i przedmioty, ale takze spacer po HMAS Diamantina (mianowana do Ikony Queensland) i Dry Dock. Bardzo fajne i ciekawe miejsce na spedzenie paru godzin z dziecmi. Godziny otwarcia:
codziennie 9.30 – 16.30

Wiecej…

THE ABBEY ART and ARCHEOLOGY MUSEUM

The Abbey Place, Caboolture, Queensland 4510

Około 40 minut na północ od Brisbane, muzeum zawiera kolekcję starożytnych przyżądów, ceramiki, szkła, malarstwa z epoki Renesansu czy Baroku i wiele innych historycznych eksponatów. Poza ogladaniem, dzieci mogą także wziąć udział w pokazowych wykopaliskach archeologicznych, a co roku w lipcu organizowany jest Festiwal. Godziny otwarcia: codziennie 10.00 – 16.00

Wiecej…

pin it
Bitnami