Czas na piknik

Popularne miejsca na piknik

MT COOT-THA
Brisbane Botanic Gardens, Mt Coot-tha, Queensland

zarówno BOTANIC GARDENS jak i SCENIC DRIVE są świetnymi miejscami na piknik. W ogrodach botanicznych, po pikniku można nakarmić kaczki lub przejść się przez różne mniejsze ogrody. Wzdłuż SCENIC DRIVE jest wiele miejsc piknikowych z kamiennymi grillami na drzewo, między innymi JC Slaughter Falls i Simpson Fall. Warto zajechać na szczyt góry i spojrzeć na 360 stopniowy widok na Brisbane.
KARMIENIE KACZEK – zostały Ci kawałki starego chleba? nie wiesz jak zająć maluchy? Mam bardzo proste rozwiązanie – karmienie kaczek w Mt. Coot-tha Botanic Gardens. Tuż za kafejką w Botanic Gardens znajduje się mały staw, który zamieszkuje grono kaczek i innego ptactwa. Chętnie pomogą Ci pozbyć się starego pieczywa. A po wykarmieniu go,  można przejść się po ogrodach i popodziwiać egzotyczną roslinność.
Wiecej…

KANGAROO POINT CLIFFS
Holman Street, Kangaroo Point, Queensland

znajdujące się w centrum miasta, świetne miejsce na piknik z widokiem na most Story Bridge, ogrody botaniczne czy City. Można piknikować zarówno na górze klifów i pod klifami. Jest sporo miejsc do grillowania ze stołami i toaletami. Górna cześć klifów prowadzi do  parku Kangaroo Point Parkland z The Cliffs Cafe, gdyby ktoś zapragnął podnieść zawartość kofeiny we krwi.   Dolną część klifów można przespacerować z dzieciaczkami na plac zabaw w parku Captain Burke Park pod mostem Story Bridge.
Wiecej…

DAISY HILL KOALA CENTRE
Daisy Hill Road, Daisy Hill, Queensland

piknikowaliśmy tam już kilka razy. Położone około 20minut jazdy samochodem na południe od centrum Brisbane. Wielki las z wieloma szlakami i trasami dla spacerowiczów oraz rowerzystów. Tuż przy wjeździe do lasu znajduje się otwarty park z mnóstwem grilli palonych drzewem, miejsc do siedzenia czy kopania piłki. Las pokryty jest głównie drzewami Eukaliptusa, na ktorych mozna spotkac odpoczywajace koale. Gdyby to sie nam jednak nie udalo, warto odwiedzić (za darmo) Daisy Hill Koala Centre. Centrum jest zamieszkiwane przez kilka misków koala, na temat których można dowiedzieć się tam praktycznie wszystkiego. Poza koalami, w lesie można spotkać (zdecydowanie częściej niż koale) kicające kangury wallabies, różne jaszczury oraz wiele gatunków ptaków. Daisy Hill Koala Park to wspaniałe miejsce na niedzielne piknikowanie. Zdecydowanie polecam!
Wiecej…

pin it
Bitnami