Gry I Zabawy

FullSizeRender 35

Gry i zabawy to strefa poświęcona najmłodszym. Mogą tu znaleźć linki do ciekawych i edukacyjnych stron internetowych, jak i zobaczyć co my robimy, aby poszerzyć dziecięce słownictwo.

W naszym domu bawimy się i gramy dużo. Bawimy się w budowanie klocków, odgrywamy małe scenki, ale nader lubimy gry planszowe.

Zaczęłam grać z Alkiem, jak tylko zaczął mówić. Około 3 roku życia.

Pierwszą grą była “Kukurykuuu!” z Adamigo.  Przefajna gra rodzinna, która polega na odsłanianiu krążków ze zwierzętami, nazwaniem ich i naśladowaniem ich odgłosów. I to jak najszybciej!  Z wiekiem chłopaków, dodaliśmy, gdzie mieszkają poszczególne zwierzęta (staw, stodoła, kurnik itd.).
Prosta gra, którą z łatwością opanują nawet maluchy. Polecam!

Gier pamięciowych mamy w domu kilka. Bardzo je lubimy, więc gramy co parę dni. Poza ćwiczeniem pamięci, mamy okazję porozmawiać o emocjach (“Reksio”) czy polskich robakach (“Owady”).
Nie trzeba mieć wielu lub tylko kilku lat, żeby w nie grać, są stymulantem dla mózgu każdego. Czasem jak gramy, głównie w Psi Patrol i Reksia, nie mogę wyjść z podziwu, o ile lepiej idzie Alkowi niż mnie. No cóż, trening czyni mistrza 😉

Te gry są idealne na zabawę w domu, jak i na wyjeździe. My zabieramy którąś z gier zawsze na biwak, co przy okazji pomaga moim chłopaczkom w przełamywaniu lodów w poznawaniu innych dzieci.

STRONY PO POLSKU

Wirtualna podróż po najciekawszych miejscach w Polsce dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, dla nastolatków i rodziców

Gry i zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, dla nastolatków i rodziców

Gry i zabawy dla dzieci

Qlturka

Przygody Kubusia Puchatka

Tajemnicza Kuchnia

Bobi Bobi

Domowy Przedszkolak

Lulek TV

Bajki Polskie

Przygodymisiabu.pl - Przygody Misia Bu. Gry dla dzieci.

pin it
Bitnami