Biblioteki

W Brisbane nie zaznasz nudy, jeżeli tylko lubisz czytać. Tu się wręcz roi od bibliotek! Polecam starszym i młodszym

THE QLD STATE LIBRARY

Stanley Place, South Bank, Queensland 4101

Odbywa się tu mnóstwo ciekawych zajęć dla dzieci w różnym wieku. Dla maluchów do 8 roku życia, codziennie od 10.00 – 15.00 są organizowane gry, zabawy oraz słuchowiska w The Corner. Dla starszych artystów zajęcia odbywają się w The Edge, gdzie mogą uartystyczniać swoje dusze lub je dopiero odnajdywać. Po więcej programów i zajęć dla dzieci, sprawdź na stronie Biblioteki.

Wiecej…

BIBLIOTEKI MIEJSKIE

Brisbane, Queensland

na terenie miasta działają 33 filie biblioteczne. Najszybciej można je znaleźć po wpisaniu kodu pocztowego na bibliotecznej stronie   Urzędu Miasta. W bibliotekach nie tylko możemy wypożyczyć książki, płyty DVD, ebooki czy audiobooki, ale także wziąć udział w zajęciach dla starszych i młodszych. O aktualnych wydarzeniach dowiecie się tutaj. Zajęcia dla dzieci podczas ferii szkolnych cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego trzeba koniecznie rezerwować miejsca.

Wiecej…

POLSKIE BIBLIOTEKI

Klub Polski, Milton, Queensland 4064

Biblioteka z polskimi książkami i audiobookami znajduje się przy Klubie Polskim w Milton. Polskie zbiory uzupełniane są regularnie, więc nowości co niemiara. Biblioteka otwarta jest w każdy piątek od 15.30 do 18.30, w piątki marketowe (co dwa tygodnie) od 12.00 – 18.30. Książki można rezerwować przez e-mail: library@polonia.org.au  Ze względu na małe zainteresowanie literaturą dziecięcą, książki te zostały przekazane do bilioteki szkolnej Polskiej Szkoły Sobotniej. Biblioteka w Milton nadal wypożycza dziecięce audiobooki.

Wiecej…

pin it
Bitnami