Biwakowanie

Biwakowanie w okolicach Brisbane

Ważne informacje, zanim wybierzesz się na biwak:

  • Aby biwakować w parku narodowym, należy najpierw nabyć pozwolenie. Można to zrobić przez internet, telefon lub w specjalnie wyznaczonym do tego biurze. Pozwolenie musi być widoczne przez cały czas pobytu na biwaku.
  • Należy także nabyć pozwolenie na jazdę samochodem po piaszczystych drogach Bribie Island, Moreton Island, Fraser Island i Cooloola. Pozwolenie to powinno być widoczne i naklejone po lewej stronie przedniej szyby samochodu.
  • Wiele miejsc kempingowych znajduje się na terenach należących do i zamieszkałych przez rdzenne plemiona Aborygenów, dlatego też jest ogólnie ustalone, by odnosić się do tych miejsc z szacunkiem.
MORETON ISLAND
Queensland

Przepiękne miejsce na rodzinny biwak pod namiotem, w kamperwanie, a dla lubiących więcej wygody, i w domkach. Pola biwakowe umiejscowione są w różnych częściach wyspy, więc każdy powinien znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce. Jest to wyspa, więc dostęp do podstawowych rzeczy jest ograniczony. Wyjeżdżając warto zaopatrzyć się w First Aid kit, wodę pitną oraz jakiś palnik. Na całej wyspie zabronione jest palenie ognisk.
Z Brisbane dostaniemy się tu promem, barką bądź łodzią. Promy i barki odplywają codzienniez różnych miejsc w Brisbane.
Nie ma na wyspie dróg asfaltowych, więc można poruszać sie tu tylko terenowką.
Więcej…

BRIBIE ISLAND
Sunshine Coast, Queensland

Znajduje się zaledwie 65km na północ od Brisbane. Wjazd na wyspę jest przez most drogowy, ale wiele zakątków wyspy dostępnych jest tylko dla łodzi lub samochodów z napędem na 4 koła. Pumicestone Passage oddzielający wyspę od lądu, jest popularny wsród amatorów pływania na skuterach wodnych oraz lubiących łowienie ryb.
Więcej…

NORTH STRADBROKE ISLAND
Moreton Bay, Queensland

Piaszczysta wyspa, oddalona od Brisbane około 40km na południowy wschód. Na Straddie, jak jest potocznie nazywana, dostaniemy się promem z Cleveland. Po wyspie można jeździć samochodem z napędem na 4 koła, jak i zwyklą osobówką. Ci, którzy nie chcą brać samochodu, mogą poruszać się autobusem czekającym przy ‘stacji’ promów.
Pola namiotowe i domki letniskowe rozsiane są po całej wyspie. Mimo, iż znajdują się poza parkiem narodowym, nadal należy posiadać pozwolenie na biwakowanie i wjazd autem na plaże.
Więcej…

FRASER ISLAND
Queensland

Jest to największa piaszczysta wyspa na świecie. To magiczne miejsce ma ponad sto jezior, lasy tropikalne, kolorowe piaskowe klify oraz piaszczyste wydmy sięgające do 240 metrów. Oraz naturalnie żyjące tam dzikie psy dingo.
Na wyspę dostaniemy się z Hervey Bay (okolo 100km na północ od Brisbane) promem, barką lub łodzią. Promy i barki odpływają codziennie z River Heads.
Nie ma tam dróg asfaltowych, więc po wyspie można poruszać się tylko terenówką. Warto sprawdzić nowe prawoporuszania się samochodem po wyspie, wprowadzone w lutym 2012, by uniknąć problemów.
Pola biwakowe i domki letniskowe znajdują się na całej wyspie. Znajdują sią tam także dwa luksusowe kurorty.
Więcej…

COOLOOLA
Queensland

Miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Można tu biwakować na plaży, wzdłuż oceanu lub na trawie, wzdłuż rzeki Noosa. Mamy stąd bliski dojazd do Rainbow Beachi dalej na Fraser Island. Na plaży nie ma zasięgu dla telefonów komórkowych, więc jadąc większą grupą, warto wcześniej się umówić ile kilometrów od wjazdu na plażę będzie rozstawiany biwak.
Więcej…

SOMERSET DAM
Kilcoy, Queensland

Zapora Somerset (nazywana też jeziorem) znajduje się około godziny jazdy samochodem na północny zachód od Brisbane. Świetne miejsce, gdy chce się ‘odpocząć’ od piaszczystych plaż. Zapora otoczona jest lasami, górami, rzekami i pięknymi dolinami z winiarniami. Można tu spać pod namiotem, w domkach letniskowych czy agroturystycznych (farmhouse). Pływanie łódkami i skuterami po zaporze jest dozwolone.
Więcej…

WIVENHOE DAM
Fernvale, Queensland

Zapora Wivenhoe (nazywana też jeziorem) znajduje się około godziny jazdy samochodem na północny zachód od Brisbane. Świetne miejsce, gdy chce się ‘odpocząć’ od piaszczystych plaż. Zapora otoczona jest lasami, górami, rzekami. Duża część okolic zapory została zniszczona w trakcie ostatniej powodzi w styczniu 2011 roku i nadal nie nadaje się do użytku. Sprawdź ostatnie info o polach kempingowych.
Jest to zbiornik wody pitnej dla Brisbane, dlatego plywanie lódkami i skuterami po zaporze jest zabronione.
Więcej…

MAROON DAM
Scenic Rim, Queensland

Znajduje się około godziny jazdy samochodem na południe od Brisbane. Nie jest tak duża jak pozostałe zapory, ale i tak stanowi świetne miejsce na łowienie ryb, narty wodne czy kajaki. Pola biwakowe i domki letniskowe mają różny standard, w zależności od wymogów wczasowiczów.
Więcej…

GORDON COUNTRY
1847 Inverramsey Road,Goomburra QLD 4362

Piękne miejsce na rodzinny biwak pod namiotem, w kamperwanie czy w domkach. Jest to czynnie pracująca farma krowia otoczona rozległymi łąkami, lasami tropikalnymi i eukaliptusowymi, rzekami oraz górami. Można tam bez problemu dojechać zwykłym samochodem, jak i terenówka.
Więcej…

pin it
Bitnami