Blizej Natury

Jednodniowe wycieczki poza miasto wedlug Sylwi

BRISBANE KOALA BUSHLANDS
Alperton Road, Burbank, Queensland

Lasy te położone są w południowo wschodniej części Brisbane, zaledwie 15km od CBD. Znajduje się tu jedna krótsza trasa, idealna na krótki spacer i jedna dłuższa, przeznaczona szczególnie na jazdę konną. Znajdziecie tu piękne eukaliptusy i malownicze źródła. Dowiecie się wiecej o drzewach porastających las z trasy edukacyjnej. Trasa nadaje się na wózki.
Wiecej…

DAISY HILL CONSERVATION PARK
Daisy Hill Road, Daisy Hill, Queensland

Poprowadzonych jest tu kilka prostych tras, niektóre idealne na wózek czy rower. Park obejmuje lasy eukaliptusowe zamieszkałe przez koale i kangury. Te drugie bardzo łatwo wypatrzyć na łąkach. Znajduje się tu wiele stołów piknikowych i barbeques, oraz Koala Center, w którym za darmo można pooglądać koale i dowiedzieć się więcej o ich życiu. Daisy Hill Koala Park to wspaniale miejsce na niedzielne piknikowanie.
Wiecej…

MT COOT-THA
Brisbane Botanic Gardens, Mt Coot-tha, Queensland

Najbliższa góra w okolicach Brisbane. Można z niej zobaczyć wspaniały widok na miasto. Do punktu widokowego jest dojazd samochodem, znajduje się tu takze restauracja. Na Mt. Cootha poprowadzone są liczne trasy, poprzecinane strumieniami i wodospadami. Swietnie nadajá sié na piknik. Trasy są łatwe, nie nadają się jednak na wózek.
Wiecej…

BURLEIGH HEADS NATIONAL PARK
Burleigh Heads, Gold Coast, Queensland

Burleigh Heads to południowa dzielnica Gold Coast, położona około 80 kilometrów od Brisbane. Park narodowy znajdujący się tu jest malutki, ale oferujący zapierające dech widoki, jako, że położony jest przy lini brzegowej oceanu i przy ujściu rzeki Tallebudgera Creek. Dodatkowego dreszczyku dodaje duża szansa wypatrzenia migrujących w tych rejonach wielorybów.
Nad oceanem wznosi się wzgórze porośnięte pozostałościami lasu deszczowego, namorzynowego i w jednej części eukaliptusowego. Poza niezwykle urozmaiconą roślinnością, można nacieszyć oczy widokami na ocean i plażą przy rzece.
W pobliżu parku znajduje się strzeżona plaża, plac zabaw ze stołami piknikowymi jak i liczne kafejki i restauracje.
Wiecej…

TAMBORINE MOUNTAIN NATIONAL PARK
Gold Coast Hinterland, Queensland

Tamborine Mt. to część wielkich gór wododzialowych. Znajduje się na południowy wschód od Brisbane. Oferuje liczne trasy piesze, prowadzące często lasem deszczowym do malowniczych wodospadów. W ciepłe dni można ochlodzic się w Cedar Creek Falls. Trasy są stosunkowo proste, idealne dla młodych piechurów. Nie nadają się jednak na wózki.
Na początku każdej trasy znajdziecie stoły piknikowe, a w położonych tu wioskach restauracje (nawet polską Polish Place).
Wiecej…

pin it
Bitnami