Brisbane

IMG 2640

Brisbane – stolica stanu Queensland, miasto położone u ujścia rzeki Brisbane do zatoki Moreton. Jest jednym z największych miast Australii z populacją około 2.1 milona.

Najlepsze miasto w Australii 😉 Ze względu na świetny klimat (subtropikalny z gorącymi, wilgotnymi latami i ciepłymi, łagodnymi zimami) dużo zieleni i zdrowy styl życia, Brisbane jest bardzo popularne wsród imigrantów. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie.

Poza normalnymi rzeczami, które można robić w prawie każdym mieście, Brisbane ma wiele innych atrakcji do zaoferowania, żeby się nie nudzić.

Najpopularniejsze miejsce w Brisbane to South Bank. Położony w centrum miasta nad rzeką Brisbane ze sztucznie utworzoną plazą i basenami, South Bank to miejsce z mnóstwem restauracji, marketem, muzeami oraz Queensland Performing Art Centre (QPAC). To tu odbywają się koncerty i kino w plenerze.

Brisbane to nie tylko hustle and bustle dużego miasta, to także przepiękna i różnorodna natura. Lasy suche (typowy australijski bushland) jak i lasy wilgotne, tropikalne. Brisbane otoczone jest także przez góry i oczywiście piękne plaże nad pięknym Pacyfikiem.

 

pin it
Bitnami